Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vychovávat ušáky

PŘIBĚHNUTÍ NA ZAVOLÁNÍ

· Králíček může přijít na zavolání - nejlepší je začít s učením už od mala.Zvykat králíčka na určitý systém podávání potravy nebo čištění záchůdku, ochočování a výchova pomocí motivace - jako pochvala pohlazení, milé slovo, nějaký mls. Pokud chceme králíčka naučit, aby registroval podávání potravy nebo mlsu, zašustěte pytlíčkem či zachrastěte krabičkou. Králíček si velice rychle osvojí tento zvuk, který pro něj bude znamenat nějakou dobrůtku.

NEKŘIČET NA KRÁLÍČKY, NEMLÁTIT JE A DÁVAT SI POZOR, KAM ŠLAPEME

·

Jakmile si váš králík spojí nějaký zvuk, tón hlasu, váš výraz, naklonění těla nebo styl napřažení ruky s určitým dějem, je to poměrně obtížné odnaučit. V případě, že si s vaší osobou králík spojí bolest, křik, častá kopnutí (ačkoli neúmyslná) nebo jiné nepříjemnosti, bude se vás prostě bát a nemusí k vám získat takovou důvěru, jak byste chtěli. U některých králíků to dokonce může vést k agresivitě. To samozřejmě neznamená, že musí mít všechno dovolené. Je potřeba zvolit takové způsoby, jak králíkovi ukázat že něco nemá dělat, ale tak aby se vás nebál!!!

· Pochvaly - jsou velmi důležité při výchově. Jsou jedním z klíčových bodů. Když králíček např. vykoná svoji potřebu na správném místě, okamžitě ho důkladně pochvalte. Opět mu tím dáte najevo, že když vykoná potřebu tam, kde má vyvolá tím pochvalu a příjemný tón ve vašem hlase. Zvířata poznají, když je chválíte. Můžete je pochvalou velice dobře motivovat ve výchově, lépe než metodou trestů!!!